Liker du å snakke om elefanten i rommet?
Du vet hva det er. En åpenbar sannhet som ikke skal snakkes om. Det kan være på på jobb eller i foreninger etc..Noe som egentlig irriterer mange, men ingen snakker om eller gjør noe med!
Du merker det hvis du har opplevd det! Det går en liten faen i meg. Så jeg kan heller snakke meget høyt. For snikk snakk er ikke meg. …Skifte tema etc. Jeg pakker sjelden inn noe. Sånn er jeg skrudd sammen. Jeg blir aldri populær på den måten….Meeeeen. Jeg er ikke her på jorda for å bli mest mulig populær.
Hvordan forholder du deg?
Men denne elefanten på bildet er da bare skjønn. Den er ute.. ikke skummel se…Det er is og fjell. Du ser DENNE elefanten. ..? Tok bilde med mobil på en av turene mine.. Alle bildene jeg deler her inne. Er mine egne. Det er min politikk. Det kan en veldig sjelden gang være et humorbilde fra facebook eller no…men da sier jeg i fra.
#elefantenirommet #blogg #foto #natur
Jeg er nok som deg. Men jeg tror man trenger noen som tør si i fra.
Helt klart… Det er jo et stort problem…..Men folk må jobbe med seg selv litt..
Klart jeg ser den elefanten
Og du skal såvisst være sånn som du er skrudd sammen, så tenk. Jeg tar i alle fall ikke sjansen på å begynne å ”skru” på deg. Ikke svarten… Riktig flott og elefantfri fredag 
Tusen takk.. Bra du ser den da.. Ser alle elefanter jeg.. Men ingen her hos meg… Hehe.. God fredag..
jeg ser elefanten ,men når det gjelder i samkomst med andre mennesker er jeg helst en liten spissmus,synes og høres lite :=)
Mange sånne søte små mus runt om kring…
Du, jeg har vært veldig mye som deg, og det er IKKE populært


MEN, nå med alderen har jeg lært meg å avveie litt, men det kommer jo an på hva “elefanten” er. Har blitt litt mer “Velg dine kamper med omhu”, men jeg er generelt kjent for å være rimelig direkte, hehe.. Har med åra lært meg å si fra på en mindre støtende måte (noen er jo ekstremt hårsåre og blir fornærma av alt mulig uansett men..), og likevel få frem det jeg synes er viktig
Bra tema! Og jeg håper du får en god fredagskveld, uten elefanter i rommet <3
Ja.. Jeg er ingen hissigpripp jeg.. Men det handler om det man skal snakke om og stå for det. Her i byen er det mye avisskriving om varslere… De har mått sluttet…og de som er slemme får på en måte en annen jobb med høyere lønn.. Mye rart.. Ingen elefanter her altså…
Jeg sier fra om mye. Men jeg liker ikke konflikter, så jeg sparer nok på LITT også, før jeg sier noe. Men det beste er å kvitte seg med elefanter så klart
Ikke sant.. Litt mye rundt grøten.. Blir det lite tak i.. Masse eksempler her i Fredrikstad om dagen. Med varsler saker… Lar det på en måte skli ut til den som har vært slem blir pensjonert… Feigt.
Tusen takk for alle svar
IOC er en stoooor elefant i rommet
Lekker elefant ja
Nei det er ikke morsomt når man vet at det er en gedigen elefant i rommet og ALLE går rundt grøten. Jeg har tatt opp dette og har fått bakoversveis så det holder fordi det IKKE skulle snakkes om………….. og det har bare blitt værre………. så—–
Men det beste er å kvitte seg med elefanter i rommet!
Akkurat… Sånn er det… Blir lissom hysja ned og snakka bort… Ikke greit i det hele tatt. Så synderen blir jo den som tar opp tema mens elefanten tramper videre…. Blir så feil.
Noen er som elefanter og andre er mygg sies det. Men den naturlige elefanten var da fin. En skikkelig mamut! Ha en fin dag
Tusen takk..
Herlig… Mygg stikker så kanskje ikke så greie dem heller.. Den elefanten her var bare fin da 