God lørdag, dere fikk kanskje med dere at det er noe forandring med blogg Avslutning
Men selv om det er slutt på å tjene noen kroner her på blogg så har jeg heldigvis jobbet i over 40 år her i livet og tjener penger på en helt vanlig måte! 💰 Men som sagt igjen, jeg synes det er trist at det blir forandringer igjen på blogg. Hva blir det neste??? Man får tanker! Så dere som leser, klikk i vei så vi får dratt i gang mere trafikk på blogg igjen! De yngre rosabloggerne tømte kassa! Det er jo fakta….Men vi får stå på og lage gode lesbare innlegg som folk ønsker å lese og kommer tilbake igjen!
Snart er det livet som pensjonist for meg, og håper og tror at det også kan gi meg et liv som jeg elsker! Det å kose seg ute, hygge seg med kaffekopper og litt til! Vil tro det! ☕️ Og da blir det blogg om det gode liv som pensjonist.
I går gikk jeg en tur til Gamlebyen og det ble årets føste utevaffel på meg! Magenta kan du lese om her: Cafe Magenta Sjarm og et sted du bør og må besøke hvis du er på tur i Gamlebyen!
I dag blåser det sur vind, skal ut etter hvert! Rydde kåken litt først!
Jeg var så superfornøyd med den grønne genseren Tynn + tynn = halvtykk at jeg dura ned til Garnpikene i går og kjøpte garn til en ny genser! Nå i fargen isblå!
Nå får du enda en herlig genser 🙂 Hvis alle på blogg er inne og besøker hverandres blogger, så ville det bli liv i leiren 😀 Med NOEN utenfra også kanskje 🙂 Jeg vet ikke hva som skulle trekke lesere. Folk kom jo i hopetall for å “lese” om tull og fjas i årevis hos de rosa. Mulig folk er “mettet”.
Veldig gøy å strikke denne type genser. Krever ikke mye tenking, det orker jeg ikke med et
strikketøy på kvelden etter jobb. Men man får mestring for det blir et fint plagg!
Ikke lett å vite hva man skal gjøre, jeg tror på bedre kvalitet mer dybde i innhold egentlig.
Klikke og kommentere overalt det makter ikke jeg når jeg er i jobb! 🙂
De unge dro de unge til plattformen. Vi har ikke vætt like flinke til å dra inn folk i vår alder… 🙂
Café Magenta står på planen når jeg skal til Gamlebyen 👍 Mannen til ei venninne av meg jobber i Fredrikstad, så vi skal besøke han i sommer og bl.a. gå i Gamlebyen og på stolpejakt.😀 Det var varmt igår, men idag har det vært en kjølig vind. Så nydelige blåfarger, og blir så fine sjatteringer med to nyanser.👌 Kos deg med strikking og ha en fin lørdagskveld! 🤗
Veldig koselig å lese at du skal til Magenta og Gamlebyen og på stolpejakt.
Blir gøy å høre om den turen. Magenta er koselig ute som inne.
Morsom genser å strikke, må ha noen enkelt. Orker ikke masse farger og mønster etter en arbeidsdag.
Da blir jeg bare sliten i hodet, dette strikketøyet kobler man av med og det synes jeg er fint!
Og det blir fine bruks vennlige gensere som bonus. Moro!
Nyt kvelden..Ja det været det været. I dag måtte jeg bruke lue på min tur! Surt.
Nyttig med en god genser. Ble jazz og gateløp på meg i går. Ser gjerne på gateløp av den grunn av at jeg løp en del i 1990-åra fra 5 km til maraton. Men det var da. Jazz ble det i Asker. I de siste ukene har det blitt både opera, folkemusikk, blues og jazz på meg. Så kultur er viktig. Nå venter vel teater og mere opera snart. Setter pris på slike ting men også turer i skogen, Siden i dag skal jeg vel en tur i skogen. Ha en fin dag.
God formiddag.
Veldig bra med masse kultur. Du er da flink om dagen. Godt å komme seg ut. Forskjellige steder og
bli kjent med miljøer når det gjelder jazz, opera og folkemusikk. Det gir deg nok mye.
Fint å ha rutiner i helga og tenke tilbake når jobbedagene er der.
For meg blir det litt slitsomt, men min hørsel. Men liker festivaler. Det er kos.
Gateløp er artig da, løp en del jeg også før, men ikke nå. Det blir gåing og sykling og svømming når det er sommer.
Ha en fin søndag!