Mandagskaffekoppen ☕️

 

God kvelden her fra Solliv og kaffekoppen – forrige uke her Mandagskaffekoppen ☕️

 

I dag tok jeg middag / lunsj og kaffe og ja alt på en gang! Ingen langtur, for i dag var ikke dagen til å hoppe fra is til is! Kjørte bil og det ble en kaffekopp på et sted som heter Østfoldhallen! Måtte ikke dra noe sted altså, men hadde ikke brukt bilen i 2025 så følte på å kjøre den litt! Så tenkte det var smart! Dra med buss og tog til andre steder gidder man ikke på slike dager! Nei, koser meg hjemme jeg da! Nok å pusle med! Med strikk og sy og sudoku! Dagen min bare fløy! Men mat og kaffe må man ha i løpet av dagen og bilen fikk seg en tur! 

 

Svart kaffe er godt ute slik! 

 

“Jeg har ikke et problem med kaffe. Jeg har et problem uten.” (ukjent opprinnelse)

 

 

Mye mat dette ble middagen også! 

 

 

Tar med gårsdagens istapper også! Det er alltid litt artig å se på..

 

❄️

12 kommentarer

    1. Koker kaffevann nå til min første kaffekopp i dag. Blir som vanlig pulverkaffe, Tirsdag er det og mildt ute. I går så sov jeg en time etter middag. Skal til fotpleie mandag etter planen men fikk utsatt tannlege litt. Må snart i en begravelse og da går det foran alt. Ellers må man tenke fremover og ha mål. Må gjennomføre avtaker og sjekke alt rundt meg. Høres rart ut men av og til lønner det seg og lufte hjernen. Smaker med kaffe så nå kan dagen starte. Ha en fin dag.

      1. God morgen.
        Du har lagd deg en plan og det er. Bra. Kaffe må til.
        Mye å tenke på og greit å lufte hodet og skrive ned litt.
        Ha en fin dag!

      1. Helt klart. Det kan jo gå 3 måneder uten at jeg bruker bil og da kan det bli trøbbel med å starte.. 😀😀
        Så må huske på å kjøre bilen litt innimellom.

      1. Ja, jeg går jo til og fra jobb med sekk og til og fra butikken med sekk!
        Det er jo sånn jeg lever <3 Det blir noen kilometer hver uke kan du si!
        Men batteriet blir flatt på bilen og det er ikke greit.

    2. Ser skikkelig godt ut. Vi måtte lade batteriet da det var så kaldt. Håper den starter i morgen. Skal til tannpleier. Buss tar jeg ikke da man har time noe sent på formiddagen.
      Det meste av snøen som falt her, har mye tint. Måtte ta på piggsko da jeg skulle i postkassa. Er litt is i avkjøringen. Håper det tiner fort. Ha en fin kveld. Klem herfra.

      1. Det smakte deilig med god salat med store biter med grønnsaker og mye smak! Et stort måltid egentlig.
        Som sagt, lunsjen ble middag. Godt var det.
        Ja, bil og batteri må funke. Jeg har ganske nytt batteri på bilen, men likevel må den startes og
        kjøres innimellom. Håper det går greit med bilen deres. Og det dere skal.
        Ja, brodder og pigger er man vant med nå. All snøen vi hadde har nesten forsvunnet og jeg er ikke
        lei meg! Ha en fin kveld Eva og klemmer fra meg 🩷

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg