Hus og hjem – dingseholder

 

God fin dag, det har blitt september og forrige innlegg i denne kategorien finner du her: Hus og hjem – det er ingen pynt i en tom vase

 

Jeg er ganske mye på tur og dagsturer. Er man på dagstur så trenger man å ha med lader til mobilen. Finnes jo ikke noe mer kinkig problem der og da enn når man er tom for strøm og skal betale på buss og tog! Så lader må med! 

 

Denne ble kjøpt på Clas Ohlson! Pris litt usikker, men kosta nok under 100.-. (Det var ikke jeg som betalte, men en annen som røska med seg det jeg hadde plukket med meg rundt i butikken) og betalte alt over ett. 

 

Tidligere puttet jeg laderen i en pose og så i sekken! Litt elendig å dra opp en pose med en lader. Og også elendig å bare la laderen ligge å slenge løst i en sekk eller veske! Man bør ta vare på tingene sine!

 

Da er man klar for nye turer. Blir ikke i dag eller i morgen tror jeg. Holder på å male vinduskarmer etc. utvendig! Når jeg først er i gang så blir det 2 -3 strøk! Må gjøres en del ting før vinteren banker på for fullt! For hver ting jeg gjør så klapper jeg meg på skuldra og tenker, flott! Da går det en sesong til! Huset mitt bygget vi i 1990, så det drar på åra….det også… 🥰

 

 

Da har man alt på stell. 

 

8 kommentarer

    1. Jeg er nettopp kommet inn etter en lang tur. Gjorde godt for kropp og sjel. Frisk sjøluft er bare herlig. Tror jeg må skaffe meg andre sko og helst med demping. Tungt å gå på ujevn vei som det jobbes på. Gravemaskiner og annet. De jobber natten med og skifte stikkrenner. Nyt dagen og malingen. Klem herfra.

      1. Deilig med tur, fint å gå og finne energi. Beste som er. Viktig med dempere, for gå langt med flate sko er ikke bra!
        Du får dra til et senter og shoppe litt. Se hva du finner. Kjøpe sko på nettet er ikke lurt.
        Morsomt å male, det er noe jeg liker veldig godt.
        Nyt kvelden og kos deg – klem herfra! 🙂

      1. Ja og de drar på åra både ditt og mitt hus!
        Jeg fortsetter å pusle rundt ute og inne. Er glad i dette huset…
        Og litt maling er bare gøy å holde på med.

      1. Synes dette etui var meget kjekt. Der ligger laderen bra plassert.
        Må regne med 3 spann med maling til et vanlig hus vil jeg tro.
        Jeg maler aldri hele huset på en gang. Blir som regel en vegg eller to og så fortsetter jeg neste år.
        Huset mitt er aldri slitt så trenger ikke ta alle veggene en sommer. Til huset bruker jeg oljedkkbeis, og til vinduer maling.
        Jeg er glad i å male, liker det godt!
        God kveld!

    2. En kjekk beholder det der!
      Håper du snart blir ferdig med vinduene slik at du får gått en tur igjen! 🤗

      1. Denne likte jeg. Var elendig å ha en plastikkpose i sekken.
        Tur blir det hver dag. Alltid 3 turer på meg. Den første turen er ca 0800.
        Men dagsturer er ikke prioritert nå som jeg maler vinduer.
        En dagstur for meg er å gå ut døra med sekk tidlig på morgen og være borte på tur til sent på kvelden.
        Gjerne til en annen by. Ha en fin kveld 🙂

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg