Jeg fortsetter med søndagens tur til Jeløya. Vi var også innom Rød Gård og markedet der! Tok ikke så mange bilder, for det var mye folk og mange utstillere. Så ville ikke fotografere alt for mange ukjente folk. Vi visste ikke om dette, men litt for mye styr for meg og vi tok bare en titt og gikk tilbake til Galleri F15! Større plass på Alby!
På dette markedet var det håndverk på alle plan nesten. Keramikk, og malerier, smykker og mat og frukt og syltetøy i lange baner! Det var mange forskjellige boder og stort og spenstig innhold. Vi hadde akkurat vært i Sverige og kjøpt både oliven og ost. Så ble med titten! 🙂 Man kan ikke kjøpe alt, alltid! Og kaffe og rundstykke spiste vi på Alby!
Men mye som fristet av håndarbeid og fine gaver! Men vi var ikke i kjøpemodus denne dagen! Vi var på tur for å finne på noe på en søndag! Handlet fikk vi gjort på lørdagen! Og dette besøket ble bråbestemt! Og de som står i slike boder er veldig på, fort du tar på en ting så er nesten handelen i boks. Slikt er litt slitsomt. Men så klart de vil jo selge det de har laget. Om det er armbånd eller en heklet veske eller et glass syltetøy!
Røed gård og Alby ligger bare noen hundre meter fra hverandre! Virkelig flotte steder å dra til og masse å titte på for store og små! Stengt på mandager så lurt sjekke hjemmesider og slikt hvis du ønsker en tur dit! 🙂
Da var jeg i grunn ferdig med alle turene vi var på i forrige uke! Hvaler og Strømstad og Strømstad, Nordby og Halden og Galleri F15 – Momentum 13
Denne uke er man tilbake med vanlige gjøremål som hus og hage! Digitalt dødsbo, skifte, Altinn, og tannlege. Men pensjonistkinoen fikk jeg ikke vært på i går! Dagene går…..
Drengestua er koselig, vært der mange ganger! Flotte stoffer og gaver og ting med god kvalitet. Ala Husfliden på en måte!
Det er høst og når man samler alle blomstene som er på hell blir det et fint stilleben!





Travelt å være pensjonist, vettu. Det vet jeg alt om🤪
Ja nå har det vært tut og kjør noen uker 💛💛 Alt på en gang føler jeg.
Så bra at du har vært på flere steder. Man har jo god tid og kan nyte det man ser. Enten handler man eller man lar være. Kommer jo an på hva man har bruk for. Her ble det vel mye nordlys, men gøy også. Nordlysturistene har vel inntatt byen og distriktene. Gruer meg mer til vinteren og snøen kommer. Høsten er en fin tid, og det får man nyte. Klem til deg.
Kjekt å være på noen turer hit og dit. Kosa meg. Nydelig vær og da bør man passe på og komme seg ut.
Nå kommer stormene og da er det ikke så koselig i Strømstad.
Ja, moro å å titte og ikke alltid man må handle noe særlig.
Må være noe til andre som man føler passer eller noe til seg selv man trenger!
Snø og vinter er slitsomt. Jeg skal kjøpe meg støvler med brodder. For ut må jeg <3
Ha en fin kveld – klemmer fra meg.
Godt å komme seg ut og få litt annet å tenke på ❤️ Mange spennende steder du har vært! 👍
Tusen takk, ja det var noen fine dager i slutten av forrige uke.
Det trengte vi. Moro på tur og komme litt opp fra kjelleren.
Det har vært rare dager! Og er rare dager fremdeles.
Ha en fin kveld <3
Jammen har du vært på mye turer! Så herlig! ❤️ klem
Takk og det gjorde godt, for jeg begynte å krype nede i kjelleren og det var veldig tråkig sted å være <3 klem..
kjekt med slike markeder , jeg elsker å kjøpe mat som ikke er i handelen på butikk 😄 men klart en kan ikke kjøpe alt sånn er det . Mye å ordne etter begravelse ja, godt dere er flere sammen om jobben
Masse fint å kjøpe på markeder. Men vi hadde akkurat vært på Nordby og hadde masse mat i hus.
Men en annen gang så handler jeg. Det er jo hele tida marked ute på Røed gård.
Ja, det har vært mye.