Jeg gikk gjennom Gamlebyen til og fra jobb på mandag. Det skrev jeg om her: Mandagskaffekoppen Det er vinter, det er grått (les:kaldt), det er lite folk ute en ettermiddag på en slik mandag i januar. Flere butikker er stengt mandager, det er søndagsåpent i Gamlebyen. Alle butikker og spisesteder og gallerier har åpent søndag. Så hvis jeg vil ha byliv en søndag så løper jeg bort! Og det gjør jeg jo ofte. Jeg liker byer!
Jeg tror jeg elsker Gamlebyen hele året. Har vært der utrolig mye da ungene var små også. Vi ønsket å finne på noe på søndager så ble det ganske ofte Gamlebyen. Veldig stas 🙂
Jeg savner den ferja som gikk nede ved elva her og rett over til Vaterland. Det var veldig kjekt. Men den ferja var ikke liv laga og ble nedlagt i sommer. Jeg får lettere reisevei til jobben på nyåret
Den tok jeg ofte da jeg hadde fri også, kort vei inn til Gamlebyen for å ta en matbit eller et glass øl!
Men mulig Gamlebyen selv venter på turistene…..Det ser jo faktisk litt ensomt ut! Og penger i kassa må alle byer ha! Jeg er jo faktisk en av dem som prøver å bistå til å bruke byen, i stedet for å sitte hjemme! Men jeg kan ikke fly ute hver dag, det går ikke!
Men folka er der, et sted hjemme….Se på 17. mai da er det folk! Men går fint an å bruke byen i januar også!
Ta på deg en stor mammapølse og løp ut! 🙂
Her ser man over til Fredrikstad og Cicignon
Stillheten rår
Trær, mange døde trær i Gamlebyen og det ryddes. Jeg skrev jo om det i våres da jeg synes det var så merkelig at løvet ikke kom frem på enkelte trær. Ja, jeg vet ask og eik er sene! Men det er mange forskjellige tresorter i Gamlebyen! Men det er bra det ryddes så folk kan gå trygt når vår og sommeren kommer tilbake til oss. Den fine tiden!
Ferjene går og går – byliv







Gamlebyen i Fredrikstad er kjempefin!
Jeg var der på julemarked for et par år siden. Skikkelig stemningsfylt!
Jeg er sikker på at jeg ville ha likt å gå der nå også! 😃
Gamlebyen er fin året rundt. Flott på høsten også. Da er det stille etter sommeren og man finner ro blant høstfarger. Ja, Gamlebyen er praktfull.
Så fint at du legger ut bilder av Gamlebyen! 🥰 Det ser veldig trivelig ut der, og kjekt med fergene, – lett å komme seg over om man kommer med tog. Synd den du brukte ble lagt ned så du fikk lenger vei fra deg. 😟
Tusen takk, Gamlebyen er jo flott hele året. Stillhet er også fint.
Men vi trenger folk i byer, så turister har mye å si for de som driver butikker og gallerier i Gamlebyen.
Spisesteder trenger folk, men tror det er en del som drar til Gamlebyen for mat og drikke hele året.
Slik som Magenta, det er det folk masse folk hele tida! Nyt dagen 🙂