Altså! Dette er ikke min arbeidsplass. Det er Velferdshuset til Denofa. Denofa Lilleborg var en stor arbeidsplass her i Fredrikstad for mange år tilbake! Hva denne bygningen brukes til nå er jeg litt usikker på. Kanskje forsamlinger, kontorer, festlokale, utleie, etc..Mange muligheter..Men det er fortsatt drift på Denofa, men ikke sånn flere tusen ansatte som tidligere. Da jobbet jo halve Fredrikstad på fabrikken.
Men hjem fra jobb i går! Etter at jeg hadde rundet av ved Denofa og ferje over til Kråkerøy, gikk jeg strake veien hjem! Først møtte jeg en nabo. På lang avstand lignet hun en ungdom med gitar på ryggen! Men når hun kom nærmere så var det nabodama (pensjonist) på min alder med sekk på ryggen med yoga matte i! Hun gikk, og skulle på trening nede på senteret. Pratet litt om vær og føre og brodder og glatta med henne!
Neste nabo møtte jeg like etter, det var en mann. Også pensjonist, han fortalte om sine tre lange turer denne dagen! “Deilig å være på tur” sa jeg. Han svarte: “Deilig å være pensjonist”.
Jeg gikk videre og så kom en tredje nabo. Han kjørte bil, stoppet bilen og rullet ned vinduet! Og det ble litt prat om vær og vind og gåturen min hjem fra jobb!
Veldig koselig, jeg elsker å prate med naboene. Men dessverre vinterstid her i Norge er ikke den mest sosiale tida for å prate over gjerdet!
Bildene er fra morgen og turen til jobb! Kjemp for det du mener. Du er god nok som du er, skriver Carla og Julia! ❤️ Så sant så sant!
På høyre side av elva her ser du Kråkerøy! Til venstre Vaterland og Gamle Fredrikstad.
Kjemp for det du mener. Du er god nok som du er, Kloke ord på den tegningen.
Det siste bildet ditt var nydelig.
Tusen takk, ble et fint motiv i går morgen.
Kloke ord og verdt å ta med seg! Flinke jenter.
Fint på Kråkerøy. Koselig med litt prat med kjentfolk. Her kjenner man ikke så mange. Men har begynt å kjenne folk som driver butikker og kafeer. Møter de andre steder også. Hilser og slår av en prat med noen av dem 🙂
Veldig hyggelig å prate med de rundt her. Sånn blir det. Når man er mer hjemme så blir man kjent sånn rundt som hos deg nå. Man har tid. Ikke bare haste hjem ved 1800 tiden og stupe inn i heimen før man farter ut grytidlig neste dag. Blir ikke kjent med folk da… 🥰🥰
Koselig og slå av en prat med naboene når du treffer på dem. Er fint og være pensjonist og kan gjøre hva en vil. Nydelig sitat og bilder. Er virkelig flott i din by.
Skal til audiograf i dag som skal se på det ene høreapparatet som ikke lader. Andre gang det skjer. Tror at det sendes inn igjen. Slitsomt å gå med bare en. Klem til deg fra meg.
Fredrikstad en fin by, masse vakkert ved elva og sjøen her.
Vi er heldige. Fjell har vi ikke, savner det ikke i det hele tatt! Er ikke noe fjell-menneske.
Håper du får fixet apparat. Jeg synes det er mer plunder med apparater og slikt, enn det å høre
dårlig snart. Av og på. Mye eksem og dritt i ørene! Hadde ikke det før jeg jeg begynte å bruke høre-apparat.
Fordeler og ulemper med alt dessverre. God klem 🩷
Det ble rn Koselig tir hjem:)
Det ble det. Liker å ha god kontakt med naboer ❤️❤️
Kloke ord på tegningen – viktig å huske på! Koselig å prate med naboene, men det blir lite av det på vinteren! (unntatt når vi er ute og måker, hihi….)! Klem klem
Klokt tenkt og sagt av disse jentene. Tegningen hang på en vegg i Vaterland.
Ja, blir sånn om vinteren. Folk er inne. Derfor koselig når man plutselig ser flere naboer.
Skulle nok bodd i Spania og sett folk hele året ❤️ klemmer..
dette var en hyggelig tur hjem fra jobben ,og snart er du pensjonist og kan gå akkurat når du vil :=)
Ja, det blir deilig. Gleder meg til det. Selv om det er fryktelig mye stress nå de siste
månedene. Jeg må lande mange prosjekter Men jeg må bare jobbe inn i hampen på.
Beste hadde vært og trappe ned litt denne tiden. Være 7. far i huset og bare nyte!
Er absolutt ikke der, og jobbe et år til orker jeg ikke!