God morgen fine folk.
Solen skinner her hos Solliv. Været er vakkert. Det er sol og vindstille, skal snart ut på tur. Jeg må benytte slike dager! Nyte stillhet og ro og sjø! Det er slike dager jeg lever for.
Jeg har drukket litt kaffe, men etterhvert blir det en kopp til. Jeg har lagd litt eplemos, det ble ikke så mye. Hadde noen epler fra hagen til mamma. Plukket med meg litt. Men det ble veldig godt. Så tar meg meg litt epler neste gang også. Slik at jeg har litt. Mamma skal også få litt av den gode smaken!
Jeg skal fortsette med min blogg som den er. Med bilder fra turene mine og meg selv og livet mitt. Men i tillegg til det: Vil jeg bruke pennen min til å skrive litt om oss som ikke er A4 her i samfunnet. Vi som faller utenfor. Jeg sier vi. For det gjelder jo absolutt meg selv også. Med min nedsatte hørsel, er hverdagen et slit fra morgen til kveld. Det å høre dårlig. Det å miste grepet på seg selv og samtaler. Høre 3 ord i en setning, gjette 7. Sånn er det hele dagen. Selv med høreapparater. Det redder ikke min hverdag i sin helhet. Jeg kan følge med i en samtale mellom 2 mennesker. Men alt annet er et slit. Jeg vil fremme mer at dette her inne for oss hørselshemmede. For samfunnet glemmer oss!
Men jeg skal ikke være selvopptatt her på bloggen. Jeg vil også skrive mer om andre mennesker som sliter. Det være seg mennesker som ikke klarer å jobbe 100 %. Men må ha hjelp økonomisk etc. Ensomme mennesker. Mennesker med et handikap. Demente mennesker. Det å være alene der hele verden er lagt opp til det å være par. Mennesker som rett og slett ikke er A4. Dette vil jeg etterhvert “sy” litt mer inn i bloggen min. For livet handler mer om operasjoner for å bli perfekt. Det livet handler om for oss som sliter med et eller annet er å prøve å fungere mest mulig bra hver dag. Ikke om rompa er litt flat, eller puppene er for små. Det blir så uvesentlig synes jeg. Tenk dere, hvor mye man ønsker å ha normal hørsel. Ha ører som fungerer. Ikke om jeg har råd til nye øredobber…et økonomisk selvsentrert samfunn er ikke det som er meningen med livet tror jeg! Jeg har jo ikke all mulig tid. Men jeg har tid til å la dette bli en del av bloggen min. Jeg ønsker å skrive mer om det. Jeg brenner for “svake” mennesker. Og usynlige handikap er vanskelig for mange mennesker å se. Vi mennesker vil alltid alltid ha mer enn nok med oss selv!
Bilde tok jeg i går på vei til Gamlebyen i Fredrikstad. Der vi ser Fredrikstad-brua. Og elva og litt av nye blokker ved elvekanten i Fredrikstad.
Ut på tur – aldri sur….
Veldig bra
Masse lykke til
Og god helg til deg 
Tusen takk
Skal innom hos deg å titte litt. For jeg så på facebook vettu..
Jada
Det blir bra. Helt enig i at livet består av andre ting enn pupper og lår og operasjoner til pynt. Disse “damene” lærer nok det etterhvert som alderen og “skikkelige” skavanker dukker opp. Og når de har gjennomgått mer av det virkelige livet. Psyken kan få seg en varig knekk før de vet ordet av det.
Gleder meg til å fortsett å lese bloggen din. Stå på!
Tusen takk, tror det blir bra. En endring og litt tanker om dette skader ingen. Og pynteoperasjoner er ikke jeg for. Men kunne jeg operert øra – da hadde jeg gjort det! Tusen takk igjen for flott kommentar. Det virkelig livet er levd liv på godt og vondt! Klem…
Den røde tråden heier jeg veldig på
Veldig fornuftig, og det er jo noe som angår veldig mange. Flere enn hva man skulle tro. Og så er jeg glad du fortsetter å skrive om hverdagen, om turene dine og de tingene du holder på med. Jeg liker varierte blogger mye bedre enn dem som kun handler om en eller to ting 
God lørdag til deg ♥
Tusen takk, må være variert og personlig synes jeg. Men føler det er inne for litt annen blogg enn bare strikk og kos! Men blir jo det å. Og bilder er meg, elsker foto..:) God lørdag..
Så bra at du gjør det. Jeg vet akkurat hva du mener for jeg har også et handikapp.
Men selv om det, vi kan også lykkes i livet….
Tusen takk, ja – jeg brenner for dette. Vi kan lykkes, men må ikke gi opp!
Dette blir nok bra
Og det er jo fremdeles veldig deg dette <3 Ha en fin dag Solliv <3
Det er meg, men litt blir jo annerledes. Men tror det er viktig å fornye seg litt.
Høres ut som en bra rød tråd, og bra om du skriver om aktuelle og viktige temaer hos folk som faller utenfor samfunnet
Tusen takk, jeg gir det jeg har for de uten A4 å klamre seg til…
Lykke til med den røde tråden og bloggen…..og god helg
Tusen takk, Det blir bra..God lørdag! Og helg..
Høres ut som et bra tema, liker bloggen din som den er også..men litt «utvikling» er vel aldri dumt..Jeg følger med jeg.. Vakkert bilde med blå himmel.. Klem
Tusen takk, blir jo samme form. Men litt mer om oss som ikke er A4…Må fornye seg litt. Står litt i stampe om dagen jeg.
du setter ord på et tema mange rett og slett ikke skjønner,så dette bør bli bra :=)
Tusen takk, viktige temaer må bli snakket om.
Det er en veldig bra – og viktig – rød tråd! Jeg gleder meg til å følge med og lese! Klemmer <3
Tusen takk, fin tråd dette. Noen ganger tykkere og noen gang tynnere tråd. Ettersom hva man brenner for der og da.
Syntes det er fint at du fortsetter med bloggen din som den er, for det er deg
Tusen takk, ja denne er meg 100 % – men vinkle til betente temaer innimellom skader ikke. Litt mer tyngde synes jeg.