Månedens dikt på biblioteket

 

 

Det er ny måned og oktober! 

 

Dette diktet var månedens dikt på biblioteket i september! Tenker det stemmer både for september og oktober jeg! For det er jo sånn, man bør ikke skryte av hvor rik og vakker og ung man er! Og særlig ikke om penger! For det er bare dumt og da er du straks ikke “rik” i våre øyne lenger! 

 

Best å være jordnær og være et menneske! Men å opphøye seg selv ovenfor andre det gjør man ikke! Så dette diktet synes jeg sa mye med ganske få ord! Og vil tro det gjelder i 2025 også! 

 

Har vært innom biblioteket et par ganger denne uka også! Synes det er flott å bruke biblioteket. Man trenger ikke låne med noe hjem, bare stikke innom. Se litt folk og titte over blader og aviser! Jeg liker det! Det er høstferie og tror det til og med var gratis kaffe å få der denne uka! Det har blitt torsdag og jeg tok ukas vask i dag! Godt å lande litt litt, vært ganske hektisk i hele september i grunn! 

 

Får håpe oktober blir bra, september ble trist og vond! Slutten av september ble bra altså, da fikk jeg litt annet å tenke på!  

 

Og hjula går videre! 

 

8 kommentarer

      1. Koselig med en tur på biblioteket. Alltid noe å titte på der. Du får ta deg noen turer dit innimellom.
        Kjekt å se folk. Ikke alltid man vil ta en kaffe i byen. Noen ganger greit å gjøre litt annet.
        Kloke ord var det også!

    1. ,Det tenner godt med litt avispapir når man skal lage bål ute. Skaffer sikkert en avis med det i tankene. Ute skal det bli uvær lørdag, men har en avtale med en kompis søndag. Blir vel en gå tur så en kopp kaffe tenker jeg. Lørdag blir jeg hjemme tenker jeg. Nok av støv, ting som må ryddes og mye anna. Deilig med en lørdag hjemme. Vært mye farting i det siste og blir det seinere. Ha en fin kveld😊

      1. Bål og fyring er det tid for nå. Never er bra å tenne opp med.
        Du kan plukke med deg litt på tur og ha i beredskap når du skal båle.
        Deilig å være hjemme også. Jeg har holdt på her i dag!
        Og kjekt å finne ro i sin egen hule. Jeg ser på serien om Stoltenberg. Den er bra!
        Ha en fin kveld!

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg